در یک نگاه

معرفی هلدینگ آریا فاتح خاورمیانه

شرکت سرمایه گذاری آریا فاتح خاورمیانه، فعالیت خود را از حدود سه دهه ی پیش آغاز کرده است، این گروه یکی از بزرگترین و موفق‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه معادن، اخذ مجوزهای اکتشافی، بهره‌برداری محدوده‌های معدنی، تاسیس کارخانجات کانی آرایی و فرآوری مواد و … می‌باشد.
شرکت های این گروه توانسته اند با ورود به فعالیت های پی جوئی و اکتشافی به ظرفیت مطلوبی از ذخایر سنگ آهن، مس، روی، مولیبدن و … دست یابند و با اخذ مجوزهای بهره برداری و راه اندازی کارخانجات خردایش و فرآوری، گامی بلند در راستای استفاده از پتانسیل ذخایر معدنی کشور عزیزمان ایران بردارند.
ایمان داریم نیروی انسانی کارآمد و موثر بزرگترین سرمایه‌ی شرکت است، نیروی انسانی است که موفقیت شرکت را در عرصه های داخلی و بین المللی تضمین خواهد کرد. ما معتقدیم توسعه پایدار گروه، تنها به واسطه داشتن سازمانی یادگیرنده اتفاق خواهد افتاد، بنابراین شرکت‌های گروه به طور مستمر با افزایش دانش و بکارگیری آن، رسیدن به اهداف بنیادین را تضمین خواهد کرد.
ترکیب اعضای هیات مدیره و مدیران این گروه به گونه ای است که گنجینه‌ی ارزشمندی از تجربه و دانش تخصصی را در حوزه فعالیت‌های معدنی و سرمایه گذاری در اختیار مجموعه قرار داده است. گروه سرمایه گذاری آریا فاتح خاورمیانه با اتکاء به توانمندی‌های انسانی و تکنولوژیکی خود همواره در حال رصد محیط پیرامون برای استفاده از فرصت‌ها و دوری از تهدیدات محیطی است.

هلدینگ آریا فاتح خاورمیانه به عنوان شرکت مادر گروه سرمایه گذاری تاسیس گردیده است. فعالیت این گروه در صنعت از طیف گسترده تشکیل شده است که حضور در صنایع فلزی، سنگ های زینتی خدمات پیمانکاری معادن ، کشاورزی و فناوری اطلاعات از این جمله میباشد.
گروه سرمایه گذاری آریا فاتح خاورمیانه در مدتی کمتر از ۱ دهه شاهد رشد و توسعه بی نظیری بوده است که این مسئله باعث شده تا این گروه به عنوان یکی از موفق ترین و پرسود ترین کارآفرینان در ایران مطرح گردد. تاسیس شرکت سهامی آریا فاتح خاورمیانه بیش از هر چیز موجب شد تا با ایجاد تمرکز در مدیریت امور مربوطه به شرکت های زیر مجموعه، امکان برنامه ریزی استراتژیک برای سرمایه گذاران فراهم گردد و همچنین زمینه برای سازمان دهی، مدیریت و تامین اعتبار مالی شرکت های تابعه ایجاد شود.

تاریخچه گروه

تاریخچه تأسیس شرکت سهامی آریا فاتح خاورمیانه به زمانی برمیگردد که تمرکز بیشتر بر روی سرمایه گذاری در معادن فلزی به عنوان آخرین دستاورد گروه در دستور کار قرار گرفت که در سال های اخیر با اخذ مجوزهای اکتشافی و بهره برداری محدوده های معدنی و تاسیس کارخانجات سنگ شکن و فرآوری سنگ آهن سبب گردیده که این مجموعه به یکی از ارکان اصلی در تولید و صادرات این محصول در کشور تبدیل گردد.
این هلدینگ به منظور ارتقای سطح توان علمی شرکت های وابسته خود نیروی انسانی کارآمد و مدیران موثری استخدام کرده که حضور موفق این شرکت را در عرصه داخلی و بین المللی به همراه داشته است. ما معتقدیم که توسعه پایدار گروه تنها به واسطه توانایی سازمان در آموزش و پیاده سازی صحیح آن در محیط کار صورت خواهد پذیرفت. از نظر ما موفقیت، نه در تجارت بلکه در پرورش نیروهای متخصص و ایجاد محیط آموزشی است. این پرسنل ما هستند که از بهترین فن آوری ها و بهترین روش ها در راستای ارتقا روزافزون گروه بهره می‌گیرند.
گروه سرمایه گذاری آریا فاتح خاورمیانه امیدوار است تا با تلاش و توسعه روزافزون در راستای رهنمود های رهبر معظم انقلاب در جهت استقلال و خودکفایی صنایع کشور گامی مفید بردارد.

شرکت های زیر مجموعه

شرکت های زیر مجموعه هلدینگ آریا فاتح خاورمیانه

  • شرکت معدنی و سدسازی آریا جنوب ایرانیان
  • شرکت راهسازی و معدنی مبین
  • شرکت مینای کویر حدید
  • شرکت سنگ آهن کویر
  • شرکت آریا کانسار ثمین
  • شرکت فراز زمین پارسیان شرق
  • شرکت تجارت تجهیزات سنگین آسیا
  • شرکت معدن آرا فلات آریا
  • شرکت سنگ آهن کوه بابا
  • شرکت شایان مرمریت

شركت سرمایه‌گذاری آريا فاتح خاورميانه در زمينه فعالیت‌های معدني سرمايه‌گذاري گسترده‌اي نموده است، شرکت‌های زیرمجموعه آریا فاتح اجراي بيش از ۳۵ پروژه معدني را عهده‌دار هستند. اين پروژه‌ها در سراسر ايران گسترده‌اند. در حال حاضر عمده تمرکز این شرکت در استان‌هاي كرمان،‌ يزد، سیستان و بلوچستان، خراسان و آذربايجان غربي و شرقي قرار دارد.

سرزمینمان ایران جزو ده کشور برتر از لحاظ دارا بودن ذخایر معدنی در دنیا به شمار می‌رود، توسعه معادن می تواند نیروی محرکه رشد و توسعه اقتصاد کشور و عامل مهم اشتغالزایی باشد. سرمايه‌گذاري آريا فاتح خاورميانه بر مبناي راهبردهاي معدني خود، اكتشاف را عامل اصلي توسعه و رشد در حوزه معدن قرار داده است، ‌اين گروه سرمايه‌گذاري با اتکا به بیش از دو دهه تجربه خود در حوزه معادن و با استفاده از نيروي كار متخصص فعال در اين صنعت، ‌عملكرد قابل ملاحظه‌اي در گردآوري اطلاعات اكتشافي و تحليلي داشته است. استراتژي اكتشافي گروه سرمايه‌گذاري آريا فاتح براساس نياز كشور و صنعت و برپايه ذخيره‌هاي فلزي شامل طلا،‌ مس،‌ نيكل، آهن، سرب و روي و موليبدن شكل گرفته است.

شرکت سرمایه‌گذاری آریا فاتح خاورمیانه با در اختیار داشتن بزرگترین ناوگان‌ ماشین آلات سنگین معدنی و راهسازی بخش خصوصی در کشور، عملیات استخراج و باطله برداری در معادن مختلف داخلی و خارجی را از اوایل دهه‌ی هفتاد به صورت مستمر انجام داده است. شرکت‌های تابعه آریا فاتح موفق شده اند تا کنون بیش از ۸۰۰ میلیون تن عملیات باطله برداری را در معادن مختلف با موفقیت به انجام برسانند. هم اکنون این گروه قادر است عملیات باطله برداری با ظرفیت بیش از ۱۲۰ میلیون تن در سال را پوشش دهد.

ایجاد ارزش افزوده در حوزه مواد معدنی و جلوگیری از خام فروشی یکی از اهداف استراتژیک شرکت سرمایه‌گذاری آریا فاتح خاورمیانه است. هم اکنون این شرکت با احداث کارخانه‌های متعدد خردایش و فرآوری در تلاش است تا مواد معدنی را به محصولاتی با ارزش افزوده بالا تبدیل کند. سرمایه گذاری کلان در حوزه فرآوری و احداث کارخانجات ذوب در کنار معادن مختلف و تکمیل زنجیره ارزش برای محصولات مختلف از برنامه‌های استراتژیک و بلندمدت این گروه است.

توجه تخصصی و همه جانبه به فرآیند صادرات محصولات مختلف معدنی و نیز تلاش در جهت توسعه صادرات غیرنفتی و مباحث ارز آوری از عواملی است که باعث شده، شرکت سرمایه گذاری آریا فاتح خاورمیانه نگاهی دقیق به فعالیت های بازرگانی خود داشته باشد. تلاش در جهت خودکفایی کشور، ارزآوری و سرمایه گذاری مجدد در داخل کشور ما را برآن داشته است تا با کمک متخصصان و صاحبنظران این حوزه فرآیندهای بازرگانی قدرتمندی در همه‌ی زیرمجموعه‌های گروه پیاده سازی نماییم.